Maybelline – marka kosmetyczna, którą kochają kobiety

Tusz do rzęs Maybelline to jeden z najbardziej kultowych produktów kosmetycznych XX wieku. Z jego pomocą można wykonać efektowny makijaż, który stał się symbolem rewolucji, jaka stała się udziałem kobiet kochających makijaż już na początku XX wieku. Marka Maybelline to jednak nie tylko historia, ale i symbol przemian, które świat kobiecego makijażu przechodził przez ostatnie 100 lat. 

Maybelline - marka kosmetyczna, którą kochają kobiety
Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Maybelline — jak powstała ta marka?

Historia marki Maybelline jest urzekająca. Założyciel firmy, Thomas Williams był chemikiem, który pracował w Nowym Jorku. Początkiem jego firmy był moment, kiedy opracował pierwszy tusz do rzęs. Zrobił to jednak, myśląc nie o wielkim biznesowym sukcesie, nie o podboju rynku kosmetycznego (który właściwie dopiero się tworzył), a z myślą o siostrze, która poprosiła go o pomoc w opracowaniu kosmetyku, który sprawił, że zrobi na swoim wybranku piorunujące wrażenie. Williams prośbę siostry wziął sobie do serca i tak stworzył kosmetyk na bazie tlenku węgla i wazeliny. Ukochany od siostry nie był w stanie oderwać wzroku. Wrażenie było na tyle sile i skuteczne, że niedługo później para wzięła ślub. Historia Williamsa na tym się jednak nie skończyła. To właśnie sukces siostry i osiągnięcie przez nią zakładanego celu, a także jej ogromnie entuzjastyczna reakcja na przygotowany przez niego produkt — to wszystko zachęciło młodego człowieka, aby w 1915  roku założył firmę produkującą tusz do rzęs. Firma została nazwana — jakby mogło być inaczej — imieniem siostry (Meybel), które połączono z nazwą słynnej wazeliny, którą Williams wykorzystał do produkcji kosmetyku. Tak pojawiła się marka Maybelline.

Maybelline New York — historia dominacji

Marka Maybelline jest od lat jedną z najbardziej rozpoznawalnych w świecie kobiecego make-upu. Już dwa lata po założeniu firmy przez Thomasa Williamsa na amerykańskim rynku pojawił się kultowy tusz do rzęs, a nazwa marki zaczęła szybko kojarzyć się z produktami nadającymi oczom niepowtarzalną oprawę. To Maybelline sprawiło również, że już w 1932 roku w drogeriach zaczęły się pojawiać specjalne szafy przeznaczone jedynie na produkty tej marki. Dzisiejszy marketing kosmetyczny w tym kontekście nie wydaje się szczególnie innowacyjny.

Ważnym momentem był rok 1960, kiedy marka jeszcze raz zachwyciła i zaskoczyła jednocześnie, prezentując pierwszy na świecie wodoodporny tusz do rzęs — produkt, bez którego wiele kobiet dzisiaj nie wyobraża sobie wakacji, a często także i codziennego makijażu. Do dzisiaj jednym z najpopularniejszych kosmetyków marki jest Great Lash — maskara, której skład prawie nie zmienił się przez te wszystkie lata.

Sytuacja nieco zmieniła się w 1996 roku, kiedy Maybelline zostało kupione przez L’Oreal. Zmieniono wtedy nazwę na Maybelline New York, natomiast produkty marki nadal powstawały i powstają pod jej nazwą. Od dawna Maybelline nie proponuje swoim klientkom jedynie tuszu do rzęs, a znacznie szerszą ofertę produktów do makijażu — od baz pod makijaż, podkładów, fluidów, korektorów, pudrów, bronzerów, róży po cienie do powiek, błyszczyki czy pomadki.

Najsłynniejsze produkty Maybelline

Maybelline przez ponad 100 lat działalności na rynku kosmetycznym dopracowało się bogatego wachlarza produktów do makijażu twarzy. Dzisiaj trudno byłoby wskazać jeden z najpopularniejszych produktów marki, choć przyznać trzeba, że tusze do rzęs nadal cieszą się bardzo dużą popularnością. Ogromnym powodzeniem cieszą się słynne linie produktów, które marka przez lata doskonaliła. Do najchętniej wybieranych przez klientki należą:

  • Fit Me — jest to linie kolorowych produktów do makijażu, dzięki której uzyskasz wyjątkowo naturalne, subtelne, ale i odpowiednio kryjące niedoskonałości wykończenie; w tej linii znajdziesz podkład, puder, korektor czy róż;
  • Color Sensational — to linia przeznaczona do makijażu ust, przede wszystkim znajdziesz tutaj pomadki i idealnie dopasowane do nich konturówki;
  • Super Stay — to seria wyjątkowo trwałych, ponadwytrzymałych produktów kosmetycznych; podkład, puder czy pomadka z tej serii bez problemu utrzyma się na skórze przez cały dzień;
  • Tattoo Brow — to linia przeznaczone do brwi i oczu, znajdziesz w niej kredki, a także pomady do brwi, nie brakuje oczywiście także kremowych cieni do powiek;
  • Express Brow — znajdziesz tutaj kredki, pisaki i maskary, które pozwolą ci stworzyć idealny makijaż brwi.

Za co kobiety kochają kosmetyki Maybelline?

Kobiety produkty Maybelline od lat wybierają bardzo chętnie. Popularność marki się nie zmniejszyła i także w najmłodszym pokoleniu znajduje ona wiele wiernych klientek. Przede wszystkim klientki podkreślają wyjątkową trwałość kosmetyków od Maybelline (nazwa jednej z linii — Super Stay nie wydaje się przypadkowa). Trwałość i wydajność produktów to bardzo ważne cechy wyróżniające zarówno podkłady marki, jak i jej tusze do rzęs czy cienie do powiek. Bogata gama kolorystyczna, zarówno produktów kryjących, jak i kolorowych kosmetyków do oczu i ust to kolejny powód, dla którego popularność marki nie maleje. W końcu nie bez znaczenia jest bardzo atrakcyjna cena produktów kosmetycznych marki. Biorąc pod uwagę ich jakość, ceny poszczególnych produktów nie wydają się wygórowane.

Inne gazetki promocyjne: