Czy warto kupić fotel gamingowy?

Fotel gamingowy to propozycja dla graczy, która zapewnia komfort nawet podczas wyjątkowo długiej rozgrywki.

Fotel gamingowy to propozycja dla graczy, która zapewnia komfort nawet podczas wyjątkowo długiej rozgrywki.

Co to jest fotel gamingowy?

Fotel gamingowy to typ fotela biurowego przeznaczony dla graczy, którzy spędzają dużo czasu w pozycji siedzącej oraz potrzebują komfortu, aby móc w pełni cieszyć się rozgrywką. Fotel gamingowy łączy więc cechy krzesła biurowe odpowiedzialnego za ergonomię postawy podczas siedzenia z cechami klasycznego fotela, który ma zapewnić przede wszystkim wygodę. Fotel dla gracza łączy więc ergonomię z wygodą, dzięki czemu Twoja rozrywka jest lepsza.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie fotela dla gracza?

Wraz z popularnością gamingu jako sposobu spędzania wolnego czasu fotele gamingowe zaczęły się pojawiać w ofertach znanych producentów, jak Akracing, DXRacer, Diablo Chairs oraz Vertagear. Dostępne modele różnią się między sobą poszczególnymi parametrami oraz jakością wykonania. Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotela gamingowo?

Ergonomiczny kształt

To kluczowa sprawa jeśli zależy Ci na wygodzie i zdrowiu kręgosłupa. Ergonomiczne poduszki i uwypuklenia pozwalają zapewnić odpowiednią pozycję dla karku, kręgosłupa oraz lędźwi. Dzięki temu Twoje plecy nie będą zmęczone, a Ty nie będziesz czuć dyskomfortu po zejściu z fotela.

Maksymalne obciążenie

Fotel gamingowy to nie krzesło, na którym przysiadasz na chwilę. Powinien być więc dostosowany do Twojej wagi oraz wytrzymały. Standardowo fotele dla graczy mają wytrzymałość do 150 kg, istnieją jednak modele, które różnią się pod tym względem w jedną lub drugą stronę.

Materiał wykonania

Fotel gamingowy to fotel, w którym ma Ci być przyjemnie spędzać czas. Ważny jest więc materiał wykonania i obicia siedziska. Producenci najczęściej korzystają z takich materiałów jak skóra ekologiczna lub naturalna, skóra syntetyczna i obicie materiałowe. Naturalny materiał z pewnością będzie przyjemniejszy, wpływa to jednak na cenę fotela.

Możliwość regulacji

To właściwie standard. Warto jednak upewnić się, że fotel ją ma. Możliwość dostosowania fotela do Twojego wzrostu, poziomu biurka oraz funkcja odchylania oparcia znacznie wpływają na komfort podczas gry.

Czy warto kupić fotel gamingowy?

Jeżeli wirtualna rozrywka zajmuje dużą część twojego czasu, warto zainwestować w fotel dla gracza, który nie tylko zwiększy Twój komfort i przyjemność z rozgrywki, ale także pozwoli zadbać o to, aby Twój kręgosłup był zdrowy, a plecy nie bolały po wielu godzinach siedzenia przed monitorem. Nowoczesny design sprawia, że będzie to również ciekawy element wyposażenia wnętrza.

Inne gazetki promocyjne: